Papara Hesabımı Kapattı

BDDK onaylı bir elektronik cüzdan olan Papara, zaman zaman kullanıcıların hesabını askıya alıp inceleme süreci başlatmakta ve bu süreç sonrasında kullanıcıların hesabını kalıcı olarak kapatabilmektedir. Bu hesap kapatma işlemlerinin sebebi olarak genellikle kural dışı kullanım gerekçesi belirtilse de, Papara’nın hesap kapatma işlemlerini keyfe keder yaptığına dair yaygın bir düşünce bulunmakta. Kuruluş amaçlarından biri kişiler arasında masrafsız, hızlı ve 7/24 para transferi yapmak olan Papara, kullanıcıların birbirleri arasında yaptığı yüklü para transferleri sonrasında, ilk olarak para transferi yapan kullanıcının hesabını incelenmek üzere askıya almakta ve kendince gerekli gördüğü durumlarda ise kullanıcının Papara hesabını kalıcı olarak kapatmaktadır. Kapatılan Papara hesabının içinde bulunan paranın ise akıbeti konusunda internet üzerinde net bir bilgiye ulaşmak oldukça güçtür. Papara bakiyelerin Merkez Bankası güvencesinde olduğunu belirterek genellikle bu konuyu geçiştirmektedir. İnternet üzerindeki şikayet sitelerinde hesapları kapandığı için mağdur olan yüzlerce kullanıcı şikayeti ile karşılaşılmaktadır. İnsanların BDDK güvencesi ile para transferi yapmak üzere Papara hesaplarına aktardıkları paralar, kelimenin tam anlamıyla birden kullanılamaz duruma gelebilmekte, bu paralara bloke konabilmektedir. Elbette Papara sizden bu transferlerle ilgili bir takım sorular sorup, sizden cevap isteyebilir ve bunun ardından hesabınızı tekrar kullanıma açabilir. Buradaki esas sorun bu hesap inceleme sürecinin 15 iş günü sürüyor olması.  Bu süre boyunca hiçbir şekilde bakiyenizi kullanamamanız nedeniyle mağduriyet yaşayabilirsiniz. İnternet üzerinde Papara ile ilgili şikayetlerin en çok yazıldığı platform olan Şikayetvar sitesinde bu konu ile ilgili yazılmış bir şikayet örneğini ve Papara Temsilcisinin verdiği cevabı aşağıda okuyabilirsiniz:

Papara Hesabım Kapatıldı

Bitcoin borsası ile ilgileniyorum, yerli yabancı onlarca Bitcoin sitesi ile çalışmaktayım ayrıca knight Online gibi oyunlara item satmaktayım ve bu işlemleri de BTC ile yapıyorum. Hangi sebepten ya da kimden olduğunu bilmediğim bir şekilde Papara hesabımı kapadı. Hesap bakiyem Merkez Bankası blokeli hesaplarda saklanmaktaymış fakat bakiyem ne bir türlü öğrenemediğimde en azından ne yapmam gerektiği veya nereye müracaat edip blokenin nasıl kaldırılıp bakiyemin ne kadar olduğunu öğrenebilmem için yapmam gerekeni söyleyin.

 

Papara Temsilcisi

Değerli Kullanıcımız, Papara Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. 6493 Sayılı Kanun kapsamında kurulmuş ve BDDK ya bağlı bir kuruluştur. Papara’da kullanıcılarımıza ait tüm bakiyeler Merkez Bankası nezdinde bloke edilen hesaplarda tutulmaktadır. Paranızın herhangi bir şekilde kullanılması söz konusu değildir. Hesabınız ile ilgili güvenlik prosedürleri uygulanmaktadır. Yapılan inceleme ve araştırmalar sonuçlandığında tarafınıza mutlaka bilgilendirme yapılacaktır. Güvenlik nedeni ile hesabın askıya alınması ve içindeki hesap bakiyesine bloke konulması bankalar dahil tüm finans kuruluşlarında bulunan bir hak olup, biz de ilgili mevzuatımız gereğince bu hakkı kullanmaktayız. Papara da onaylamış olduğunuz kullanım sözleşmesinde 17.6 Madde’ye istinaden, askıya alınmıştır. (17.6 Papara hileli veya yetkisiz kullanım şüphesinin söz konusu olduğu hallerde Sözleşme kapsamında Kullanıcı’ya sunduğu hizmetleri askıya alabilecek, Ödeme Aracı’nı kullanıma kapatabilecektir.)

Saygılarımızla.

Papara Destek Ekibi

Papara Hesabımı Kapattı
Rate this post

Tagged With :